• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łączność problem z uruchomieniem poza domem

Model Urządzenia: Samsung Galaxy S5
Wersja Android: 5.0
Źródło Aplikacji: AppStore
Wersja aplikacji Pokemon GO: 0.51.0

Opisu Problemu:

nie da się włączyć gry, jeżeli internet jest z innego źródła niż moje domowe wi-fi (z sieci kablowej).
włączam więc grę w domu na wi-fi, potem przełączam na "dane komórkowe" i wychodzę w teren. niestety trwa to max 30 minut, po czym gra się wyłącza i pojawia się komunikat:
"unable to connect to server. retry to login"
ten problem trwa już ok 4 miesięcy, ale nie kojarzę, czy pojawił się przy jakiejś konkretnej aktualizacji, czy nie. wcześniej pojawiał się często komunikat "cannot authorize" czy jakoś tak.
nadmienię, że na internecie z telefonu i wi-fi z innych źródeł wszystko działa (chrome, nawigacja...)
z góry dzięki za pomoc
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=6627&n...ive=Rhydon]

Odpowiedz
Zobacz też

(01-03-2017, 15:41 )artbiron napisał(a): i co?

nikt?

nic?

szkoda...

Odpowiedz

Jak masz taki problem prawie od początku gry, to jestem ciekaw jak nabiłeś 31 lvl Język.

Szczerze powiedziawszy to trudno oszacować co tutaj może być problemem. Rozumiem, że próbowałeś przeinstalowywania gry? Próbowałeś może też innych wersji? Spróbuj ściągnąć może z APK mirror jakąś wcześniejszą wersję. Czy na PTC też masz ten problem?
[Obrazek: generator.php?action=generate&uid=5590&n...=Charizard]
  Odpowiedz

dzięki za jakikolwiek głos w sprawie.
:-)
po pierwsze: nie chodzi o mój telefon, tylko córki (żal mi jej - jest na 22lvl a gra dłużej niż ja, dlatego piszę posta)
przeinstalowanie gry nic nie dało
po drugie: APK mirror ?! OK, spróbuję, nigdy z tego nie korzystałem. chodzi może o wersję np. z 6 lipca 0.29.0 ? myślałem, że aktualizacje są konieczne...
po trzecie: co to jest PTC ???

Odpowiedz

Niestety masz poniekąd rację co do tych aktualizacji. Tzn. taka 0.29.0 nie będzie działać, gdyż jest za stara, ale kilka wstecz będzie. Chociaż problem jak sam powiedziałeś trwa już od bardzo dawna. Raczej chodzi mi o to, że może wersja z APK Mirror będzie działać lepiej niż ta ze Sklepy Play. Warto spróbować, do stracenia nic nie ma Uśmiech.

Gdy się logujesz do gry to masz do wyboru dwie opcje. Konto Google i właśnie PTC. PTC, czyli Pokemon Trainer Club. Tamto konto nie jest powiązane z kontem Google na telefonie, a co za tym idzie, masz normalnie login i hasło. Niestety tam by musiała zacząć od nowa, ale chodzi mi w tym momencie tylko o to, żeby sprawdzić, czy na tym PTC też gra będzie miała takie problemy.

Trzeba po prostu posprawdzać różne opcje, żeby znaleźć przyczynę. S5 raczej powinna dźwigać tę gierkę bez problemów większych, więc parametry telefonu raczej odpadają.
  Odpowiedz

wygląda na to, że odpowiedź jest wyczerpująca.
dzięki - posprawdzamy :-)

Odpowiedz

Nie ma sprawy Uśmiech. Żałuję, że nie znam odpowiedz na pytanie, ale spróbuj różnych rzeczy i daj znać co z tego wyszło.

Rozumiem, że córka na innym telefonie normalnie może korzystać, tak?
  Odpowiedz

A sprawdź może jeszcze w ustawieniach czy przypadkiem aplikacja pokemon go nie ma jakiegoś ograniczenia dla danych komórkowych.
  Odpowiedz

inne telefony działają bez problemu.

ustawienia... hm, a może wiesz jak mogę w takie ustawienia wejść?

Odpowiedz

Niestety. Samsungów wcale nie znam, w swoim obecnym też nie wiem gdzie to jest, ale w którymś z poprzednich trafiłam przez przypadek takie ustawienia, gdzie można ustawić, które aplikacje mogą korzystać z transferu danych komórkowych, a które tylko z wi-fi.
  Odpowiedz